O Autostopie

Autostopem przez Kulturę to blog stworzony z potrzeby przelewania na „papier” myśli i refleksji dotyczących świata oraz kultury. Kiedyś mój luby zasugerował, bym zaczęła prowadzić swój własny kącik w Internecie. Minęło trochę miesięcy, nim do tego dojrzałam, ale w końcu któregoś ranka spontanicznie usiadłam do komputera i założyłam bloga. Od tamtej chwili spisuję swoje rozważania na tematy kulturowe, literackie i filmowe.

Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, a także scenarzystką i przewodnikiem miejskim po Warszawie. Autostop powstał w zasadzie jako efekt mojej miłości zarówno do pisania jako takiego, jak i do etnografii, kina oraz literatury. W zakresie antropologii kulturowej moją specjalnością jest (oprócz Japonii) kultura popularna, w związku z czym macie niepowtarzalną okazję przeczytać recenzje filmów i książek okiem antropologa 😉

A dlaczego akurat Autostopem przez Kulturę? Ponieważ w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie w taki właśnie sposób ją poznajemy. „Zabieramy się” w podróż z jednym wytworem kultury, podążając w ogólnie znanym sobie kierunku, aby w którymś momencie wysiąść i znaleźć się w kompletnie obcym miejscu. A potem historia się powtarza. Wsiadamy i jedziemy dalej.